• Po przygodę...

          • Po przygodę ruszyli 24.04.2024r. uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Kierunek - Niemcy, Zentendorf.

            Tam, na granicy dwóch państw czekała na swych gości tajemnicza kraina Turisede, a w niej moc atrakcji dla amatorów wrażeń i aktywności fizycznej. Wśród nich tajemnicze zamki, podziemne przejścia i kryjówki, mosty i domy w koronach drzew, kontakt ze zwierzętami, a do tego prawdziwe poszukiwania skarbów, które dla jednego z uczestników zakończyły się sporym sukcesem.

            Warto wspomnieć, że była to też doskonała okazja do integracji, a nawet do zawiązywania prawdziwych przyjaźni. To miejsce skradło serca uczestników wycieczki i pozostanie długo w ich pamięci.

          • Dzień Ziemi w klasach I-III

          • Nasi uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się  w różne działania edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości na temat problemów środowiska oraz promowanie zrównoważonego stylu życia. W czasie zajęć lekcyjnych chcieliśmy w szczególny sposób zwrócić uwagę na problemy ekologiczne, takie jak zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza i wód oraz niszczenie ekosystemów.

            W tym dniu uczniowie z klas I-III ubrali się w kolory ziemi: niebieski (woda), zielony(rośliny), brązowy (gleba), biały (lód). W ramach zajęć każda klasa zasadziła na terenie szkoły wiosenne kwiaty, a na tablicach w korytarzu szkolnym zostały powieszone prace dzieci. Klasy 1 wykonały prace na temat co lubi/czego nie lubi nasza Ziemia. Klasy 2 zaprojektowały kolorowe kosze na śmieci, zaś klasy 3 zrobiły plakaty przedstawiające źródła energii odnawialnej. Dodatkowo w holu szkoły została przygotowana fotobudka, w której dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

            Dzień Ziemi przypomniał nam wszystkim o konieczności dbałości o naszą planetę i mobilizuje do działań na rzecz jej ochrony. Był to czas refleksji nad stanem środowiska naturalnego, to czas, w którym każdy z nas może podjąć świadome kroki w kierunku zrównoważonego stylu życia i angażować się w działania na rzecz ochrony środowiska, aby przekazać naszą planetę przyszłym pokoleniom w jak najlepszym stanie.

          • Państwowa Straż Pożarna

          • Dnia 19 kwietnia pracownicy Państwowej Straży Pożarnej, ponownie odwiedzili naszą szkole, kontynuując zajecia z pierwszej pomocy w kl. 5 b.

          • Żonkile dla Hospicjum

          • 5 kwietnia 2024 roku nasza szkoła wzięła udział w zrywaniu, a także rozdawaniu żonkili mieszkańcom Słubic, przyjaciołom Hospicjum domowego Św. A’Paulo w Słubicach. Spacer z puszką na datki oraz pięknymi żonkilami poprzedziło przemówienie pana Przemysława Szewielińskiego, Burmistrza Słubic-Mariusza Olejniczaka ora Proboszcza z Parafii pod Wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Słubicach. W Młodzieży zaszczepiono ideę wolontariatu, przypomniano jaką ważną rolę odgrywają hospicja.

          • Dzień Zdrowia w SP3 🥕🍏🍒🍇

          • W ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowie na Start - wspólna podróż ku lepszemu samopoczuciu”, panie Martyna Mazur i Daria Zwolińska wraz z uczennicami z klasy 4a, przeprowadziły dnia 12 kwietnia  Dzień Zdrowia w szkole.

            Z tej okazji zaprosiły gości z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach. Uczniowie mogli zbadać poziom glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz dokonać pomiaru ciała.

            Dodatkowo uczennice klasy 4a przeprowadziły lekcje o zdrowym odżywianiu w klasach Ia i Ib oraz przygotowały dla nich zdrowy poczęstunek.

            W bibliotece również powstał kącik książek o zdrowiu.

            Tego dnia również odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Słubic.

          • Talenciaki z SP3

          • Samorząd Szkolny organizował  akcję :Absolwenci SP3 Słubice: Wspólne początki, różne drogi. Uczniom klas 6, 7 i 8 zaprezentowali  się absolwenci naszej szkoły, którzy opowiedzieli o swoich nowych doświadczeniach edukacyjnych.Zaprezentowali się uczniowie: LO, ULO, CKZiU, LO w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie.

          • EKOludki i ich układ słoneczny

          • Ostatni czas był dla EKOludkow bardzo pracowity. W skupieniu i w zespołach tworzyły planety Układu Słonecznego. Niełatwe zadanie wymagało od dzieci wiedzy, zdolności współpracy w grupie oraz zaradności. Uczniowie na zajęciach poznawali cechy charakterystyczne każdej z planet: budowę, skład, ilość posiadanych ksiezycow, kolor i wiele, wiele innych. Cześć informacji zawisła na ścianach korytarza szkolnego, a piękne planety i Słońce na suficie po to, aby pozostali uczniowie również mogli poszerzyć wiedzę o kosmosie. Patrzmy w górę, uczmy się i podziwiajmy.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Na tropie zdrowego odżywiania”

          • Uczniowie klasy IB od początku roku szkolnego realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Na tropie zdrowego odżywiania”. Dzięki różnorodnym ciekawym zajęciom zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania, witamin zawartych w warzywach i owocach, a także w jaki sposób wpływają one na nasz organizm i za co odpowiedzialne. W nagrodę prócz wiedzy otrzymały dyplomy z gratulacjami.

          • Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Uczniowie klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną w ramach projektu "Kazdy inny - wszyscy równi", mieli przeprowadzone zajęcia, w których zapoznali się z tematyką autyzmu.

            Dowiedzieli się, czym ono jest, poznali szereg zaburzeń ( węch, dotyk, czucie głębokie ), w sposób angażujący wszystkie wymienione zmysły ( rysowanie przy użyciu rękawicy kuchennej, rozpoznawanie smaków z zasłoniętymi oczami oraz rozpoznawanie przedmiotów w pudełku ).

            Uczniowie zapamiętali fakt, że osoby w spektrum autyzmu mają takie same potrzeby jak każdy z nas, tylko przez swój sposób odbierania świata jest im trudniej go zrozumieć.

            Z tej okazji uczniowie przygotowali także plakaty informacyjne oraz ubrali się na niebiesko.

          • Uczniowie klas pierwszych brali udział po raz pierwszy w szkolnej wycieczce

          • Odwiedzili miejsce, w którym królują owce, psy pasterskie i natura - Owczogród. To tutaj owce są na wyciągnięcie ręki, można je dotknąć, zobaczyć i poczuć. Posłuchać ciekawych opowieści właścicieli tego cudownego zakątka i obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez psa pasterskiego.

            Do tego mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu: szukanie złotego runa w labiryncie z balotów siana, „strzyżenie” owiec, pranie wełny, „dojenie” owcy, stworzenie swojej unikatowej owieczki lub psa z prawdziwej wełny i ognisko na świeżym powietrzu.

            Czas spędzony w tym miejscu mija szybko, a to znak, że nie ma nudy! Uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy, a drzemka w drodze powrotnej to sygnał, że zabawa była intensywna i udana.

          • „Plastyka sensoryczna”

          • W klasie IB w ostatnich dniach przed przerwą świąteczną panowała wielkanocna atmosfera. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych, zasadach bezpiecznej zabawy w poniedziałek wielkanocny oraz o tym, co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku.

            Najważniejszych elementem są oczywiście pisanki. Uczniowie przygotowali kraszanki, którym kolor nadali używając naturalnych barwników. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Plastyka sensoryczna” do farbowania jaj użyliśmy kurkumy, herbaty, soku z buraka czy też wywaru z czerwonej kapusty.

            Efekty były zadowalające ! Spójrzcie sami !

          • Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka Wielkanocna”

          • W środę odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców, wyróżnionych i uczestników Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejsza kartka Wielkanocna” dla klas I-VI.

            Zadanie uczniów polegało na stworzeniu kartki wielkanocnej, techniką dowolną. Komisja konkursowa oceniała samodzielność, oryginalność i estetykę wykonanych prac. Do konkursu zgłosiło się prawie 30stu uczniów.

            Oto wyniki konkursu:

            W kategorii klas I - III:

            1. miejsce - Mateusz Bendziński kl. 1a

            2. miejsce - Krzysztof Stankowski kl. 2a

            3. miejsce - Dżhemile Valeriva kl. 2b

            W kategorii klas IV - VI:

            1. miejsce - Nicola Konat kl. 6a

            2. miejsce - Aleksandra Świder kl. 6b

            3. miejsce - Lena Bukowska kl. 5a

            Wyróżnienia otrzymali: Zofia Wawrzyniak, Zofia Wołowicz, Amelia Pysiak, Igor Panecki i Lilianna Kos.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom życząc powodzenia w dalszych konkursach!

          • Kiermasz ciast dla pogorzelców z Uradu

          • Dobroczynny kiermasz ciast w SP3 pod okiem Wolontariatu szkolnego i p. Andżeliki Szczerbo. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na zrzutkę, zorganizowaną dla pogorzelców z Uradu.

            Dziękujemy !

          • Po przygodę...

            Po przygodę ruszyli 24.04.2024r. uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Kierunek - Niemcy, Zentendorf.

            Tam, na granicy dwóch państw czekała na swych gości tajemnicza kraina Turisede, a w niej moc atrakcji dla amatorów wrażeń i aktywności fizycznej. Wśród nich tajemnicze zamki, podziemne przejścia i kryjówki, mosty i domy w koronach drzew, kontakt ze zwierzętami, a do tego prawdziwe poszukiwania skarbów, które dla jednego z uczestników zakończyły się sporym sukcesem.

            Warto wspomnieć, że była to też doskonała okazja do integracji, a nawet do zawiązywania prawdziwych przyjaźni. To miejsce skradło serca uczestników wycieczki i pozostanie długo w ich pamięci.

          • Dzień Ziemi w klasach I-III

            Nasi uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się  w różne działania edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości na temat problemów środowiska oraz promowanie zrównoważonego stylu życia. W czasie zajęć lekcyjnych chcieliśmy w szczególny sposób zwrócić uwagę na problemy ekologiczne, takie jak zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza i wód oraz niszczenie ekosystemów.

            W tym dniu uczniowie z klas I-III ubrali się w kolory ziemi: niebieski (woda), zielony(rośliny), brązowy (gleba), biały (lód). W ramach zajęć każda klasa zasadziła na terenie szkoły wiosenne kwiaty, a na tablicach w korytarzu szkolnym zostały powieszone prace dzieci. Klasy 1 wykonały prace na temat co lubi/czego nie lubi nasza Ziemia. Klasy 2 zaprojektowały kolorowe kosze na śmieci, zaś klasy 3 zrobiły plakaty przedstawiające źródła energii odnawialnej. Dodatkowo w holu szkoły została przygotowana fotobudka, w której dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

            Dzień Ziemi przypomniał nam wszystkim o konieczności dbałości o naszą planetę i mobilizuje do działań na rzecz jej ochrony. Był to czas refleksji nad stanem środowiska naturalnego, to czas, w którym każdy z nas może podjąć świadome kroki w kierunku zrównoważonego stylu życia i angażować się w działania na rzecz ochrony środowiska, aby przekazać naszą planetę przyszłym pokoleniom w jak najlepszym stanie.

          • Żonkile dla Hospicjum

            5 kwietnia 2024 roku nasza szkoła wzięła udział w zrywaniu, a także rozdawaniu żonkili mieszkańcom Słubic, przyjaciołom Hospicjum domowego Św. A’Paulo w Słubicach. Spacer z puszką na datki oraz pięknymi żonkilami poprzedziło przemówienie pana Przemysława Szewielińskiego, Burmistrza Słubic-Mariusza Olejniczaka ora Proboszcza z Parafii pod Wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Słubicach. W Młodzieży zaszczepiono ideę wolontariatu, przypomniano jaką ważną rolę odgrywają hospicja.

          • Dzień Zdrowia w SP3 🥕🍏🍒🍇

            W ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowie na Start - wspólna podróż ku lepszemu samopoczuciu”, panie Martyna Mazur i Daria Zwolińska wraz z uczennicami z klasy 4a, przeprowadziły dnia 12 kwietnia  Dzień Zdrowia w szkole.

            Z tej okazji zaprosiły gości z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach. Uczniowie mogli zbadać poziom glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz dokonać pomiaru ciała.

            Dodatkowo uczennice klasy 4a przeprowadziły lekcje o zdrowym odżywianiu w klasach Ia i Ib oraz przygotowały dla nich zdrowy poczęstunek.

            W bibliotece również powstał kącik książek o zdrowiu.

            Tego dnia również odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Słubic.

          • Talenciaki z SP3

            Samorząd Szkolny organizował  akcję :Absolwenci SP3 Słubice: Wspólne początki, różne drogi. Uczniom klas 6, 7 i 8 zaprezentowali  się absolwenci naszej szkoły, którzy opowiedzieli o swoich nowych doświadczeniach edukacyjnych.Zaprezentowali się uczniowie: LO, ULO, CKZiU, LO w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie.

          • EKOludki i ich układ słoneczny

            Ostatni czas był dla EKOludkow bardzo pracowity. W skupieniu i w zespołach tworzyły planety Układu Słonecznego. Niełatwe zadanie wymagało od dzieci wiedzy, zdolności współpracy w grupie oraz zaradności. Uczniowie na zajęciach poznawali cechy charakterystyczne każdej z planet: budowę, skład, ilość posiadanych ksiezycow, kolor i wiele, wiele innych. Cześć informacji zawisła na ścianach korytarza szkolnego, a piękne planety i Słońce na suficie po to, aby pozostali uczniowie również mogli poszerzyć wiedzę o kosmosie. Patrzmy w górę, uczmy się i podziwiajmy.

          • Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            Uczniowie klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną w ramach projektu "Kazdy inny - wszyscy równi", mieli przeprowadzone zajęcia, w których zapoznali się z tematyką autyzmu.

            Dowiedzieli się, czym ono jest, poznali szereg zaburzeń ( węch, dotyk, czucie głębokie ), w sposób angażujący wszystkie wymienione zmysły ( rysowanie przy użyciu rękawicy kuchennej, rozpoznawanie smaków z zasłoniętymi oczami oraz rozpoznawanie przedmiotów w pudełku ).

            Uczniowie zapamiętali fakt, że osoby w spektrum autyzmu mają takie same potrzeby jak każdy z nas, tylko przez swój sposób odbierania świata jest im trudniej go zrozumieć.

            Z tej okazji uczniowie przygotowali także plakaty informacyjne oraz ubrali się na niebiesko.

          • Uczniowie klas pierwszych brali udział po raz pierwszy w szkolnej wycieczce

            Odwiedzili miejsce, w którym królują owce, psy pasterskie i natura - Owczogród. To tutaj owce są na wyciągnięcie ręki, można je dotknąć, zobaczyć i poczuć. Posłuchać ciekawych opowieści właścicieli tego cudownego zakątka i obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez psa pasterskiego.

            Do tego mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu: szukanie złotego runa w labiryncie z balotów siana, „strzyżenie” owiec, pranie wełny, „dojenie” owcy, stworzenie swojej unikatowej owieczki lub psa z prawdziwej wełny i ognisko na świeżym powietrzu.

            Czas spędzony w tym miejscu mija szybko, a to znak, że nie ma nudy! Uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy, a drzemka w drodze powrotnej to sygnał, że zabawa była intensywna i udana.

          • „Plastyka sensoryczna”

            W klasie IB w ostatnich dniach przed przerwą świąteczną panowała wielkanocna atmosfera. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych, zasadach bezpiecznej zabawy w poniedziałek wielkanocny oraz o tym, co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku.

            Najważniejszych elementem są oczywiście pisanki. Uczniowie przygotowali kraszanki, którym kolor nadali używając naturalnych barwników. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Plastyka sensoryczna” do farbowania jaj użyliśmy kurkumy, herbaty, soku z buraka czy też wywaru z czerwonej kapusty.

            Efekty były zadowalające ! Spójrzcie sami !

          • Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka Wielkanocna”

            W środę odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców, wyróżnionych i uczestników Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejsza kartka Wielkanocna” dla klas I-VI.

            Zadanie uczniów polegało na stworzeniu kartki wielkanocnej, techniką dowolną. Komisja konkursowa oceniała samodzielność, oryginalność i estetykę wykonanych prac. Do konkursu zgłosiło się prawie 30stu uczniów.

            Oto wyniki konkursu:

            W kategorii klas I - III:

            1. miejsce - Mateusz Bendziński kl. 1a

            2. miejsce - Krzysztof Stankowski kl. 2a

            3. miejsce - Dżhemile Valeriva kl. 2b

            W kategorii klas IV - VI:

            1. miejsce - Nicola Konat kl. 6a

            2. miejsce - Aleksandra Świder kl. 6b

            3. miejsce - Lena Bukowska kl. 5a

            Wyróżnienia otrzymali: Zofia Wawrzyniak, Zofia Wołowicz, Amelia Pysiak, Igor Panecki i Lilianna Kos.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom życząc powodzenia w dalszych konkursach!