• Mikołajkowy Kiermasz Książkowy

      • Zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz książek w świątecznych klimatach 🎅🎄🎁

        Przyjdź, wybierz książkę dla siebie albo dla bliskiej osoby jako prezent mikołajkowy, pod choinkę... albo bez okazji, bo książka to zawsze miły i wartościowy upominek 🎀😊 Kiermasz trwa od poniedziałku do piątku - na wszystkich przerwach. Dodatkowo za każdą zakupioną książkę otrzymasz 1 los, który weźmie udział w loterii. Losowanie już 11 grudnia na dużej przerwie, o 11:30 🤩🎉

      • Wyniki rankingu klas i najaktywniejsi czytelnicy

      • W tym roku najlepszą klasą w rankingu biblioteki okazała się II "a". Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki od wychowawczyni Magdaleny Horbacz oraz bibliotekarki Magdaleny Krawczyk. Klasa II "a" wyprzedziła między innymi prowadzącą w klasyfikacji w pierwszym półroczu klasę I "a" oraz VIII "a". O podium walczyła do końca klasa VII "d", która przegrała o...1 punkt.

        A oto czytelnicy, którzy za swoją aktywność otrzymali indywidualnie nagrody książkowe: Aleksandra Starczewska (największa liczba wypożyczeń w kategorii klas I - III), Maria Golik (największa liczba wypożyczeń w kategorii klas IV - VIII), Anna Michlewicz, Amelia Judasz oraz Julia Czarnecka-Nowicka (pomoc w bibliotece i aktywność czytelnicza).

        Serdecznie gratulujemy !

      • Indiański Dzień Dziecka

      • 1 czerwca biblioteka zaprosiła wszystkie dzieci do Boliwii i obchodziliśmy Dzień Dziecka po indiańsku.

        Dowiedzieliśmy się o Boliwii - gdzie leży ten kraj i z czego jest znany. Czekały też na nas indiańskie łamigłówki i malowanki. Biblioteka była udekorowana w stylu indiańskim i towarzyszyła nam tradycyjna muzyka z tego regionu.

        W drzwiach witał nas łapacz snów, a w bibliotece mogliśmy wziąć udział w szkolnym turnieju Tirarfrijoles - „rzuć fasolą”, czyli indiańskiej grze zręcznościowej. I miejsce zajęła Oksana Gołębiowska z klasy II b. Gratulacje!

      • Ekologiczna zakładka na Dzień Ziemi

      • Od 4 do 6 kwietnia uczniowie różnych klas wykonywali podczas zajęć bibliotecznych zakładki do książek. Nie były to takie zwyczajne zakładki...Powstały tylko z biodegradowalnych materiałów, a w środku jest niespodzianka! - nasiona kwiatów ogrodowych oraz polnych. 22 kwietnia z okazji obchodów Dnia Ziemi nasze zakładki znajdą się także na honorowym miejscu w Bibliotece Publicznej i będą prezentem dla każdego, kto tego dnia przyjdzie do biblioteki. Zapraszamy!

      • Dzień...Paskudy...

      • W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy Dzień Paskudy. W naszej bibliotece pojawiają się czasem czytelnicy poszukujący książek strasznych i przerażających. 21 kwietnia zaprezentowano książki, które mogą budzić wstręt swoją treścią, a nawet strach już, gdy zobaczymy ich okładkę! 

      • Wycieczka do Biblioteki Miejskiej

      • 20 kwietnia uczniowie należący do Pomocy Bibliotecznej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Słubicach przynosząc ekologiczne zakładki na Dzień Ziemi. 

        Odwiedziny były okazją do rozmowy z tamtejszymi bibliotekarkami oraz wzięcia udziału w akcji pn.: "Drzewo życzeń dla Ukrainy".

      • Uczniowie klas pierwszych otrzymali czytelniczą wyprawkę

      • 15 lutego bibliotekarka Magdalena Krawczyk odwiedziła klasy pierwsze przynosząc wyprawki czytelnicze, czyli pakiet materiałów dla dzieci i rodziców od Instytutu Książki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz do odwiedzenia strony http://wielki-czlowiek.pl/ 

      • Plebiscyt na ulubioną postać z bajki rozstrzygnięty!

      • Dziękujemy wszystkim głosującym i cieszymy się, że wzięliście udział w naszym głosowaniu. Oto 12 postaci, które pojawiły się, dzięki Waszym głosom, w plebiscycie: Myszka Miki, Pinokio, Królewna Śnieżka, Harry Potter, Kubuś Puchatek, Superman, Mulan, Kopciuszek, Shrek, Świnka Peppa, Alicja z Krainy Czarów, Pikachu

        Najpopularniejszymi okazały się Kubuś Puchatek i Shrek – zdobyły taką samą liczbę głosów. 

        Miło nam również poinformować, iż w losowaniu zwyciężyła Maja Kozłowska – gratulujemy! Z laureatką skontaktujemy się poprzez dziennik Librus.

    • Praca biblioteki szkolnej po 18 stycznia 2021

    • Godziny otwarcia biblioteki:

      8:00 – 14:00              poniedziałek

      8:00 – 15:00             wtorek, środa

      8:00 – 13:00             czwartek, piątek

       

      1)    Od 25 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1-3 korzystają z biblioteki szkolnej
      wg harmonogramu, w którym wyznaczono dla nich dzień tygodnia i godzinę:

      1a       poniedziałek ð8:45-10:45  

      1b       wtorek ð8:45 – 10:45

      2a       wtorek ð11:30 – 13:30

      2b       środa ð8:45-10:45

      3a       poniedziałek ð11:30 – 13:30

      3b       czwartek ð8:45 – 10:45

       Godzina / dzień

      Poniedziałek

      Wtorek

      Środa

      Czwartek

      Piątek

      1. 8:00 – 8:45

      2. 8:45 – 9:40

      1 a

      1 b

      2 b

      3 b

       

      3. 9:40 – 10:35

      4. 10:35 – 11:30

       

       

       

      5. 11.30 – 12.35

      3 a

      2 a

       

       

       

      6. 12.35 – 13.30

       

       

       

      7. 13.30 – 14:30

       

       

       

      8. 14.30 -15.00


      2)      Uczniowie klas 4 – 8 lub ich rodzice wypożyczają/oddają książki po uprzednim zgłoszeniu się przez e-dziennik Librus do bibliotekarki.

      W dniu zgłoszenia zostanie wysłana odpowiedź, czy książka jest dostępna oraz informacja o godzinach odbioru. Książki rezerwowane są na 1 tydzień.

      3)    Pracownicy szkoły korzystają z biblioteki na bieżąco w godzinach jej pracy.

      4)     Czytelnicy nie mają dostępu do półek z książkami. Wybrane tytuły podaje bibliotekarz.

      5)      Książki zwracane przez czytelników do biblioteki podlegają 2-dniowej kwarantannie.

      6)      Wszystkie osoby korzystające z biblioteki przy wejściu do wypożyczalni dezynfekują dłonie, mają zasłonięte usta i nos, zachowują dystans 1,5 m. Do wypożyczalni wchodzimy pojedynczo.

      7)      Stanowisko komputerowe nie jest udostępniane.

       

                                                                                        Magdalena Krawczyk - bibliotekarz

      • Mała książka - wielki człowiek

      • Ten poranek na pewno miło zapamiętają pierwszoklasiści...

        W obecności dyrektor szkoły Moniki Bugielskiej oraz bibliotekarki wręczono im czytelniczą  wyprawkę od Instytutu Książki, przekazaną w ramach projektu pn.: „Mała książka – wielki człowiek”.  Każdy uczeń otrzymał: książkę „Pierwsze abecadło, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (dla rodziców), materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

        Pani bibliotekarka, Magdalena Krawczyk, przygotowała jeszcze jedną niespodziankę dla nowych czytelników biblioteki – zakładki do książek, które na pewno się przydadzą podczas lektury. Pani Magdalena Krawczyk obiecała jeszcze w przyszłości wizytę w bibliotece szkolnej, gdy tylko uczniowie będą mogli wejść do środka i samodzielnie wybrać książkę.

        Uczniowie z ciekawością otwierali zafoliowane i pachnące nowością prezenty. Pozostając w domu z powodu sytuacji epidemicznej zapewne będą mieli więcej czasu na czytanie książek. 

        M. Krawczyk

    • Nowości książkowe - odsłona druga...

    • Przedstawiamy dziś kolejną półeczkę na naszej e-wystawie: książki o Pippi Pończoszance autorstwa Astrid Lindgren. Pippi obchodzi 75 urodziny - z tej okazji w naszej bibliotece półki wzbogaciły się o nowe wydania znanych opowiadań o Pippi Pończoszance oraz o książki, które pojawiły się w księgarniach dopiero niedawno. Książki zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Link do półeczki: 

      https://pubhtml5.com/bookcase/ifnc


    • Konkurs w nowej edycji Czytelmanii!

    • Uwaga, uwaga! Spróbuj swoich sił w znajomości bajek i języka angielskiego. Czeka nagroda książkowa o wartości 50zł!

      Rozpoznaj, o jakie trzy bajki chodzi - kto pierwszy zrobi to poprawnie i wyśle odpowiedź do mnie poprzez Librusa, otrzyma książkę, której zdjęcie zamieszczam poniżej - księga superciekawostek na temat ludzkiego ciała, z której dowiesz się więcej, a przy okazji poznasz wiele angielskich słów:) Możesz ją obejrzeć wirtualnie: https://www.youtube.com/watch?v=AeuOaAm1J4E 

      Konkurs trwa do 3 grudnia.

      TEKST NR 1:

      "There was nothing so very remarkable in that; nor did Alice think it so very much out of the way to hear the Rabbit say to itself, "Oh dear! Oh, dear! I shall be too late!"

      TEKST NR 2:

      "Once upon a time, there were three little pigs... Pinky, Percy and Poppy. They lived with their mother in a pretty little house. But the little pigs grew too big. "We want homes of our own," they said.So they packed their bags and waved goodbye. "Watch out for the Big Bad Wolf," called Mother Pig."

      TEKST NR 3:

      "A vain emperor hired two people to make him some new clothes. The tricked him, telling him the cloth was not visible to people unfit for his position or who were very stupid. At first the people pretended to see the clothes, but a child says that he is not wearing clothes and people start to agree. The emperor realized he was swindled but continues the parade anyway."

      Zapraszam do zabawy i życzę powodzenia! Ze zwycięzcą skantaktuję się poprzez Librusa. Magdalena Krawczyk - bibliotekarka

  • Przedstawiamy nowości...odsłona pierwsza

    Zaczynamy od książek w wersji polskiej i angielskiej - zostały one dobrane w pary na naszej wirtualnej półeczce. Kolejne nowości pojawią się wkrótce...

    Kliknijcie na link, aby zobaczyć półeczkę!

    https://anyflip.com/bookcase/fcbun


     

     

    • brak danych
    • Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2020 - 2021

    • I. Wypożyczenia i zwroty księgozbioru

      1.    Obowiązuje kwarantanna minimum 2 dni dla książek oraz innych materiałów bibliotecznych zwróconych przez czytelników.

      2.    Zostaje wyłączony wolny dostęp do półek – książki podaje bibliotekarz.

      3.    Należy pamiętać o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz o zasłanianiu twarzy przy kichaniu oraz kaszlu.

      4.    Czytelnik biblioteki może wypożyczyć maksymalnie 4 książki na 1 miesiąc.

      5.    Uczniowie powinni przestrzegać zasady, że nie należy zamieniać się wypożyczonymi książkami oraz pożyczać ich innym osobom.

      6.    Można zarezerwować książkę i umówić się na dzień i godzinę wizyty w bibliotece oraz zażądać prolongaty (przesunięcie terminu zwrotu o miesiąc) poprzez dziennik Librus – należy powiadomić o tym bibliotekarza.

      II. Udostępnianie podręczników

      1.    Podręczniki będą wypożyczone według harmonogramu ustalonego z wychowawcą klasy – każda klasa będzie miała wydawane książki w osobnym terminie.

      2.    Należy pamiętać o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz o zasłanianiu twarzy przy kichaniu oraz kaszlu.

      3.    Uczeń otrzyma od razu cały komplet podręczników przypisany do niego i ma obowiązek podpisania każdej książki swoim imieniem i nazwiskiem. Podręczniki należy obłożyć.

      4.    Nie należy zamieniać się wypożyczonymi książkami oraz pożyczać ich innym osobom.

      III. Korzystanie z czytelni/ stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu

      1.    W bibliotece czytelnik będzie mógł skorzystać z czytelni lub z komputera przez maksymalnie jedną godzinę.

      2.    Zalecane jest zarezerwowanie terminu – osobiście lub poprzez dziennik Librus, co pozwoli uniknąć kolejki.

      3.    Należy pamiętać o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk oraz o zasłanianiu twarzy przy kichaniu oraz kaszlu.

      4.    Uczeń może przebywać w bibliotece tylko we wskazanym przez bibliotekarza miejscu.

      5.    W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden uczeń.

      6.    Kolejna osoba będzie mogła wejść do biblioteki dopiero po przeprowadzeniu dezynfekcji stanowiska komputerowego lub stanowiska w czytelni. Książki, czasopisma i inne materiały udostępnione uczniowi korzystającemu z czytelni będą następnie poddawane kwarantannie.

      7.    Uczeń powinien wziąć ze sobą wszystkie przybory i ewentualnie swoje książki (np. podręczniki), których będzie potrzebował podczas pracy.